Můj příběh

Celý život se věnuji vzdělávání. Už jako kluk jsem pracoval ve skautu, později po zákazu této organizace jsme pokračovali jako skuteční pionýři, ač se to mnohdy nelíbilo. Po maturitě na střední pedagogické škole jsem již nebyl přijat na VŠ, ale pro katastrofický nedostatek učitelů na Sokolovsku jsem nakonec dostal učitelské místo a mohl studovat dálkově.

Už tahle životní etapa byla obrovskou zkušeností a díky kolegům tehdy na IV. ZDŠ Chodov u Karlových Varů též nenahraditelnou praxí.

Náhoda a život mě pak posunuly na Plzeňsko a po dvouleté vojenské základní službě jsem učil v krásné vesnické škole v Blatnici. Opět nezapomenutelná léta, skvělá parta učitelů, v níž převládali muži.

Po revoluci jsem absolvoval konkurz na ředitele v jiné škole, tam jsem však vydržel jen necelých 6 let a ocitl jsem se na vlastní noze a v komerční sféře. V té době jsem již lektoroval a povedlo se mi vzdělávat v oblasti psychologie obchodníky v jedné velké mezinárodní firmě. Odtud byl již jen krůček zpět ke školství a k nově zaváděným informačním systémům. Pracoval jsem ve školách, byl v častém kontaktu s úřady i ministerstvem školství.

Stále mne to však táhlo zpět k dětem i učitelům. V roce 2008 jsem začal působit na své poslední škole v Chotěšově na Plzni-jihu. Zúročil jsem zde všechny své zkušenosti a snažil se vyvarovat toho, co se mi v dřívější praxi nedařilo. Navíc jsem dále školil, pracoval v Asociaci ředitelů základních škol a psal projekty pro školy - zejména z tzv. šablon.

Po 12 letech jsem se rozhodl předat kormidlo ve škole mladším a ubrat trochu ze svých hektických aktivit. Předávám zkušenosti, snažím se pomáhat a posouvat české školství - přes velké množství problémů - k optimistické budoucnosti.

V rámci své lektorské činnosti přednáším i na FPE ZČU Plzeň.

Těším se na poznávání nových lidí při setkávání ve školách a současně i na vzdělávání nových lídrů.

Mgr. František Halada, MBA
fhaladahal@gmail.com
+420 603 527 838 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!